GÖZDE MEKANLAR

FATİH ORMANI MESİRE YERİ

Yerleşim merkezlerine çok yakın olması yanında 1500 dönüme yayılan gür ağaçları ve rekreasyon alanlarıyla günün her saati gezip görülebilir.
Giriş bölümündeki kafeterya, güler yüzlü personeli ve nefis yiyecekleriyle sizleri ağırlayacaktır, istediğinizde ise ana yolu takiben ormanın derinliklerine inip oturma gruplarında kendinize iyi bir sofra kurabilirsiniz.
Bisiklet tutkunlarının sıkça uğradığı Fatih Ormanı, giriş kısmının sol tarafındaki geniş çocuk bahçesiyle de aileler tarafından tercih edilmektedir.
Ulaşım: Maslak Büyükdere Cd - Sarıyer Yolu üzerindeki Bahçeköy tabelası takip edilir. 3 km den sonra sol taraftadır. Alt girişi ise, Şişli-Ayazağa yönündedir. Tel:0212 299 84 75

POLONEZKÖY TABİAT PARKI

Ülkelerinin 1842'de işgal edilmesiyle, mücadelelerini yurt dışında sürdürmek isteyen bir gurup Polonyalı'nın kurduğu ve adlarını verdikleri tabiat ve yaşam diyarı.
Binbir çeşit ağaç ve bitki türüyle gelenleri kendisine hayran bırakıyor. Polonyalılar'ın ağırlıkta olduğu köyde, farklı bir kültür ve hayat tarzının da yansımalarını görebilirsiniz. Camping alanları özellikle hafta sonları için idealdir.
Ulaşım: Popüler bir yer olması avantajıyla bir çok noktadan ulaşım imkanına sahiptir. Kavacık-Çavuşbaşı üzerinden tabelaları takiben gidilebileceği Beykoz-Riva ve Alemdağ-Şile istikametinden de karayolu mevcuttur.